Prezentacja wiosennej ramówki Polsatu Wideo z wydarzenia!

W marcu 2022 roku został powołany do rady nadzorczej ZE PAK S.A. Od stycznia 2023 roku zasiada w radach nadzorczych spółek Interia.pl, Liberty Poland, InterPhone Service oraz PAK-Polska Czysta Energia. Od marca 2016 roku Piotr Żak zasiada w radzie nadzorczej Telewizji Polsat. W czerwcu 2018 roku został powołany w skład rad nadzorczych spółki Cyfrowy Polsat, spółki dominującej Grupy Polsat Plus oraz spółki Netia. W kwietniu 2019 roku został powołany do rady nadzorczej Polkomtel, operatora sieci Plus. Od lipca 2020 roku zasiada w radach nadzorczych Asseco Poland oraz Mobiem Polska, a od listopada 2020 roku także w radzie nadzorczej Grupy Interia.pl.

Piotr Żak p.o. prezesa Telewizji Polsat

Rada nadzorcza Telewizji Polsat oddelegowała wiceprzewodniczącego rady Piotra Żaka do pełnienia obowiązków prezesa zarządu, podała spółka. Stanisław Janowski, pełniący dotychczas funkcję prezesa, wejdzie w skład rad nadzorczych Telewizji Polsat i Polsat Media, w których będzie nadzorował obszar związany z rynkiem reklamowym. Od marca 2016 roku zasiada w radzie nadzorczej Telewizji Polsat Sp. Z o.o., czołowego nadawcy na polskim rynku telewizyjnym.

Skład Telewizji Polsat[edytuj edytuj kod]

– Przez minione 12 lat pracowałem w biurze reklamy Telewizji Polsat, współpracowałem z Zygmuntem Solorzem oraz Zarządem Telewizji Polsat. Nadajemy dzisiaj ponad 30 kanałów i jesteśmy obecni w każdym istotnym segmencie widowni telewizyjnej. Polski kontent jest najważniejszy i będziemy go rozwijać, podobnie jak współpracę w ramach Grupy, aby maksymalnie wykorzystać możliwe synergie – mówi Stanisław Janowski na portalu media2.pl. Stanisław Janowski przejdzie do rad nadzorczych Telewizji Polsat i Polsat Media. Ma tam nadzorować obszar związany z rynkiem reklamowym.

Vectra i Multimedia Polska na celowniku UOKiK. Chodzi o ceny i rabaty

Jest to drugi po Polsat Sport HD kanał telewizji Polsat w wysokiej rozdzielczości. Wystartował 1 września 2009 r., czyli przed rozpoczęciem Ligi Mistrzów (do której prawa transmisji na wybrany, środowy mecz na żywo, wtorkowy z odtworzenia oraz skróty pozostałych spotkań posiadał Polsat). 5 października 1993 roku stacja otrzymała od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji koncesję na emisję naziemną w Polsce[8]. 27 stycznia 1994 roku telewizja otrzymała koncesję na ogólnopolską telewizję komercyjną[9], przez co przełamała monopol telewizji publicznej na ogólnopolskie nadawanie naziemne.

  1. Powierzył stery grupy Cyfrowy Polsat najstarszemu synowi – Tobiasowi.
  2. – Nie cieszy się szczególną życzliwością, nie ma wsparcia w redakcji.
  3. Telewizja Polsat w całości należy do notowanej na giełdzie spółki Cyfrowy Polsat (obecnie działa pod marką rynkową Grupa Polsat Plus).
  4. Piotr Witwicki został z kolei nowym dyrektorem pionu informacji i publicystyki telewizji Polsat.

Zmiana prezesa po trudnym roku

W 2011 roku Tobias Solorz dołączył do zarządu Polkomtelu, w lutym 2014 roku został jego prezesem, a w grudniu 2015 roku objął funkcję prezesa Cyfrowego Polsatu. Wiosną 2019 roku zrezygnował z zarządzania Polkomtelem i Cyfrowym Polsatem, przechodząc do rad nadzorczych obu Trading Forex With The Martingale Strategy spółek. Na stanowisku prezesa w obu zastąpił go Mirosław Błaszczyk. Telewizja Polsat, kontrolowana przez grupę Cyfrowy Polsat (inaczej Polsat Plus) ma nowego prezesa. Rada nadzorcza stacji powierzyła tę rolę 16 stycznia Piotrowi Żakowi, młodszemu synowi Zygmunta Solorza.

Dołącz do dyskusji: Syn Zygmunta Solorza nowym szefem Polsatu

Szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez uprzedniej, wyraźnej zgody Ringier Axel Springer Polska sp. Wyjątek stanowią sytuacje, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Wiceminister Paweł Bejda wraz z przedstawicielami Sił Zbrojnych RP brali udział w odbiorze ostatniego z czterech zamówionych zestawów bezzałogowego systemu rozpoznawczo-uderzeniowego Bayraktar TB2. 24 lutego Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W wyniku rosyjskiego ataku Sumy zostały pozbawione dostaw prądu. Wyzwania wynikające z sytuacji międzynarodowej wymagają od nas – nadawców kanałów informacyjnych – prawdziwego przedstawiania rzeczywistości.

Zygmunt Solorz, właściciel i twórca Polsatu, zapewne pęka z dumy. Jego młodszy syn, Piotr Żak, został właśnie nowym prezesem Telewizji Polsat. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie stacji, będzie pełnił obowiązki prezesa, pozostając jednocześnie wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej. Mało tego, w informacji zaznaczono, że RN uznała, że jest to “najlepsza decyzja dla przyszłości i rozwoju Telewizji Polsat”.

10 czerwca Polsat Box, Plus, Netia i Polsat Box Go zostali oficjalnymi partnerami serwisu Disney+[32]. Polsat 2 Info został oskarżony o łamanie praw autorskich w związku z czym wystartował Polsat 2 International, który był przeznaczony dla Polaków przebywających za granicą. Polsat 2 International pozostał jednak dostępny również w Polsce.2 września z powodu niskiej oglądalności, zakończono nadawanie kanałów Ona, On, Junior, Filmax i Muzyczny Relaks[9]. Dotychczasowy prezes Stanisław Janowski, który pełnił tę funkcję od wiosny 2019 r., nie rozstaje się z grupą. Przejdzie on do rad nadzorczych Telewizji Polsat i Polsat Media, gdzie odpowiadać będzie za rynek reklamowy.

– Nie cieszy się szczególną życzliwością, nie ma wsparcia w redakcji. To na pewno nie pomaga mu realizować jego planów – mówi dawny współpracownik dyrektora programowego Polsatu. Wraz ze zmianą opraw graficznych kanałów Polsat 2, Polsat 1, Super Polsat, Polsat Play, Polsat Café, Polsat Film, Polsat Doku i Polsat Romans/Polsat Seriale, zmienił się również wygląd znaku „HD”. Zyskał czerwoną barwę (wcześniej bordowy) oraz został zmniejszony. We wrześniu 1996 roku firma rozpoczęła akcję promocyjną “Paszport Polsatu”.

Zastąpił Stanisława Janowskiego, który przejdzie do rady nadzorczej. Edward Miszczak przeszedł z TVN-u i objął funkcję dyrektora programowego telewizji Polsat. Wraz z jego pojawieniem się w stacji zaszło wiele zmian – programowych oraz personalnych. Jak podał w komunikacie Polsat, Żak ukończył studia ekonomiczne na University of London. Jest również absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzi działalność biznesową w Polsce w zakresie m.in.

Wirtualna Polska Media przeprowadziła przegląd prowadzonych projektów oraz redukcję zatrudnienia w wybranych obszarach. Proces restrukturyzacji i zwolnień objął 120 pracowników, co stanowiło 10 proc. Zatrudnionych – poinformowała WP Holding w komunikacie prasowym. Powodem są rosnące koszty związane z wynagrodzeniami. Gdy Tobias Solorz przekazywał prezesurę Mirosławowi Błaszczykowi tłumaczono, że spółkami z grupy będą zarządzać sprawdzeni menedżerowie.

Jednocześnie poinformowano, że dotychczasowy szef stacji – Stanisław Janowski – przejdzie do rad nadzorczych Telewizji Polsat i Polsat Media. Ma nadzorować obszar związany z rynkiem reklamowym, którym niegdyś zawiadował. W komunikacie Telewizji Polsat podano, że Piotr Żak pozostaje wiceprzewodniczącym Korelacja z rynkami akcji jej rady nadzorczej. Dlaczego zastąpił Stanisława Janowskiego na czele spółki? – Rada nadzorcza uznała, że jest to najlepsza decyzja dla przyszłości i rozwoju Telewizji Polsat – uzasadniono. Podkreślono, że Piotr Żak „doskonale zna Telewizję Polsat, Grupę Polsat Plus i kompleksowo cały biznes”.

Piotr Żak nie pracuje w Polsacie “od wczoraj”, więc jego awans wcale nie jest aż takim zaskoczeniem, jak niektórzy internauci sugerują w mediach społecznościowych. Okazuje się bowiem, że syn Zygmunta Solorza związany jest z Grupą Polsat Plus od 2016 roku. Do tej pory wchodził w skład Rady Nadzorczej Telewizji Polsat, ale również wszystkich najważniejszych spółek w całej Grupie Polsat Plus. – Zarówno w Polkomtelu (sieć Plus), Cyfrowym Polsacie (Polsat Box), Netii, Interii, a także spółek energetycznych. Doskonale zna telewizję Polsat, Grupę Polsat Plus i kompleksowo cały biznes – czytamy w oficjalnym komunikacie stacji.

Leave a Reply

en_USEN